Online: 3 :: 0 użytkowników (0 ukrytych) i 3 gości

Unikalnych wizyt: 37208

Konto:

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie:

Nie masz konta?
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła

Odcinek #13 - Follow the Yellow Gold Road


O serialu

Motocykl Street Hawk Street Hawk jest krótko żyjącym amerykańskim serialem telewizyjnym wyemitowanym po raz pierwszy w 1985 roku na kanale ABC. Wyprodukowano jeden sezon zawierający 13 epizodów. Serial to historia policjanta Jessiego Mach’a, który został zwerbowany do testu ściśle tajnego rządowego projektu zwanego Uliczny Jastrząb. Jego partner Norman Tuttle, twórca super zaawansowanego technicznie motocykla jest odpowiedzialny za projekt. Zadaniem Jessiego jest przemierzanie ulic L.A. na motocyklu, podczas gdy Norman siedzi w centrum dowodzenia wspierając partnera. Wspólnie walczą z przestępczością na ulicach Los Angeles.

Street Hawk miał swój debiut 4 stycznia 1985 roku na kanale ABC o 21.00 czasu wschodniego, utrzymał się do 16 maja 1985. Inne seriale z super maszynami, jak Airwolf lub Knight Rider (Nieustraszony), miały już swoich widzów, nie było wolnego miejsca dla Street Hawk. Jednakże serial znalazł swoich zagorzałych fanów, którzy pamiętają go po latach pomimo tego, że posiada niewiele ponad 0,5 sezonu.

George Clooney w serialu Street HawkW Street Hawk wystąpiło gościnnie wielu aktorów, którzy nie byli wcześniej rozpoznawalni szerokiemu gronu widzów, a dziś są popularni. W pilotażowym epizodzie główny "czarny charakter" odgrywany był przez Christophera Lloyda, który kojarzony jest z serii filmów "Powrót do przyszłości". W pilocie wystąpił również Robert Beltran kojarzony ze swoją rolą w "Star Trek: Voyager". W 2. odcinku serialu, "A Second Self", Kevina Stalkera, najlepszego przyjaciela Jessie’ego, zagrał młody George Clooney, który zdobył sławę dzięki serialowi "Ostry Dyżur" i później wielu filmom kinowym.

Charakterystyczny motyw muzyczny do serialu skomponowany został przez Tangerine Dream, znany niemiecki zespół rockowy grający muzykę elektroniczną. Zmodyfikowaną wersje utworu (pojawia się w odcinku pilotowym, w scenie pierwszej jazdy motocyklem) można odnaleźć na ich albumie "Le Parc", nosi tytuł "Le Parc (L.A. - Streethawk)".

W Polsce Street Hawk był kilkakrotnie emitowany na antenie Telewizji Polsat pod tytułem "Jastrząb Atakuje". Pilotowy epizod serialu został również wydany w Polsce na kasecie VHS jako "Uliczny Jastrząb". W Polsce serial kojarzony jest również pod nazwą "Jastrząb Ulicy".